Ogłoszenia Parafialne na 29 niedzielę zwykłą - 22.10.2023

sobota 21.10.2023

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone przy parafii i za wszelkie dobro. Zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła 580 złotych. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po mszach zbiórka na misje.

3. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godzinie 17.00. Dla dorosłych codziennie o godzinie 17.30. W niedzielę po każdej mszy dziesiątka różańca.

4. W poniedziałek na godzinę 17.30 zapraszamy czcicieli św. O. Pio.

5. W poniedziałek 23 października na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. We wtorek 24 października od godziny 19.00 dla nich spowiedź.

6. We wtorek po wieczornej mszy spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. W środę po wieczornej mszy w salce Jana Pawła II spotkanie popielgrzymkowe uczestników wyjazdu na Żuławy i Warmię.

8. W piątek będziemy przeżywać drugi dzień wizytacji księdza biskupa Grzegorza. O godzinie 11.00 msza dla chorych z sakramentem namaszczenia. Dajmy możliwość i przywieźmy ich na tą mszę. O godzinie 16.00 spotkanie z rodzicami powołanych z naszej parafii. Zapraszamy rodziców księży i sióstr zakonnych. O godzinie 18.00 msza z sakramentem bierzmowania.  W związku z wizytacją w piątek biuro parafialne nieczynne.

9. W sobotę przypada święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

10. W sobotę o godzinie 10.00 zbiórka ministrantów.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

13. Na stoliku pod chórem wyłożone są karteczki na jednorazowe wymienianki, które będą czytane w czasie różańca o godzinie 17.30 od 6 listopada. Wypełnione karteczki można składać na składkę w czasie mszy lub złożyć w zakrystii.

14. Już dzisiaj przypominamy, że 1 listopada na cmentarzu rozpoczynamy procesją żałobną o godzinie 14.00 a następnie msza święta. Przypominamy także o obowiązku prolongaty i rezerwacji miejsc na cmentarzu. Można to uczynić w biurze parafialnym.

15. Akcja Katolicka informuje, że zbiórkę past i szczoteczek do zębów, dla dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli w Afryce, w ramach akcji charytatywnej Fundacji Redemptoris Missio „ Kup Pan Szczotkę”, przeprowadzi również w sobotę 28 października przed wieczorną mszą oraz każdą mszą w niedzielę 29 października w salce Jana Pawła II.

16. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki",  "Niedziela", "Gość Niedzielny".

17. Do wieczności odeszli:

+Halina Limanowska,

+Jan Wolny( pog. we wt.).

Wieczny odpoczynek...

Serdecznie zapraszamy na „Marsz Wszystkich Świętych”, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Niech chwalą Jego imię tańcem” (Ps 149,3). Taneczny korowód wyruszy spod kościoła NSPJ po Mszy Świętej wieczornej,  ok godz. 19:00 w przyszłą niedzielę 29.października. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wspólne świętowanie, które zakończy się w Muszli Koncertowej Domu Kultury. Społeczność Przedszkola i Szkoły Arka tradycyjnie przygotuje nie tylko atrakcyjny program marszu, ale również poczęstuje słodkościami i anielską herbatą. Wiernymi strażnikami ogniska będą harcerze z hufca Buki. Wszystkich uczestników zachęcamy do zadbania o świecące elementy ubioru tj. lampki, LED-y, znicze, balony. Wszystkie te elementy świecące koniecznie w kolorze białym (nie kolorowe), aby skutecznie rozjaśnić tę noc w naszym mieście. Na dzieci, które wyróżnią się świetlistością stroju, czekać będzie niespodzianka. Bądźmy jak święci, którzy swoim życiem niosą światło!