Msze Św. i nabożeństwa

w niedziele i święta:
7:00, 9:00, 11:00, 13:00 i 18:00

W lipcu i sierpniu
nie ma Mszy św. o godz. 13:00.

w dni powszednie:

Nabożeństwa:

Spowiedź Św.

Codziennie od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą św.

w I piątek miesiąca:

Chrzest Św.

Wymagane dokumenty:

• akt urodzenia dziecka (odpis z Urzędu Stanu Cywilnego)
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców
  • dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska, wiek, wyznanie, zawód, adres zamieszkania)
  • zaświadczenia z parafii zamieszkania chrzestnych o praktykowaniu wiary

I Komunia Św.

• metryka chrztu dziecka
  • jeśli dziecko nie należy do naszej parafii należy przedstawić zgodę własnego proboszcza na przystąpienie do I Komunii Świętej

• metryka chrztu
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji
  • w przypadku osób starszych – świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej

Deklaracja do pobrania

Powyższą deklarację należy wydrukować i dostarczyć do kościoła do zakrystii bądź do księdza wikariusza lub proboszcza. kandydaci ochrzczeni poza parafią dostarczają metrykę chrztu św.

Wymagane dokumenty:

• aktualne, tj. z datą do 3 miesięcy wstecz, metryki chrztu „świeżość” metryki daje pewność, że nie ma mowy o bigamii lub innej nieprawidłowości, ponieważ na metryce chrztu odnotowuje się zawarte małżeństwo kościelne, święcenia lub śluby zakonne, czasem poświadcza się też sakrament bierzmowania,
  • dowody osobiste,
  • ostatnie świadectwo katechizacji,
  • świadectwo bierzmowania (o ile nie odnotowano na metryce chrztu),
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej,
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne – tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Kurs obejmuje 6 spotkań przez dwa weekendy (od piątku do niedzieli)

Spotkania są zaplanowane na salkach. Czy będą mogły się odbyć- zależy od tego, czy pandemia znowu zaatakuje. Prosimy śledzić wiadomości lub kontaktować się telefonicznie.

Terminy kursów w 2021 (II półrocze)

I termin:

24, 25,26 wrzesień i 8,9,10 październik 2021r. godz.19.00 (salki lub kościół)

II termin:

3,4,5, i  10,11,12 grudzień 2021r. godz.19.00 (salki lub kościół)

Terminy w 2022 (I półrocze)

III termin:

25,26,27 luty i 4,5,6 marzec 2022 r. godz.19.00 (salki lub kościół)

IV termin:

27,28,29 maj i 3,4,5 czerwiec 2022 r. godz.19.00 (salki lub kościół)

Poradnia przedmałżeńska

Pary narzeczeńskie zgłaszają się do poradni koniecznie wcześniej niż 3 miesiące przed planowaną datą ślubu. Poradnia obejmuje dwa spotkania ogólne (temat I i II) oraz spotkanie indywidualne.

Terminy poradni w 2020/2021

I spotkanie- 27.09.2021r                     II spotkanie- 29.11.2021r

I spotkanie- 13.12.2022r                  II spotkanie- 21.02.2022r

I spotkanie- 7.03.2022r                  II spotkanie- 30.05.2022r

Uprasza się pary narzeczeńskie o wcześniejszą telefoniczną rejestrację na jeden z powyższych terminów.

Tel.kontaktowy: 604 400 469 Pani Anna Prałat

Namaszczenie chorych

W Kościele katolickim Namaszczenie chorych zostało odnowione w wyniku Reformy liturgicznej soboru watykańskiego II. 30 listopada 1972 roku papież Paweł VI wydał na ten temat konstytucję Sacram Unctionem Infirmorum. Współcześnie kładzie się nacisk na znaczenie uzdrawiające namaszczenia. Jak zauważył Katechizm Kościoła Katolickiego, choć w historii udzielania tego sakramentu doszło do ewolucji w kierunku rytu przedśmiertnego, jednak nigdy nie zapomniano o jego mocy przywracania zdrowia ciała i duszy

Do obrzędu używa się oleju chorych (łac. oleum infirmorum), poświęconego przez biskupa w Wielki Czwartek lub przez delegowanego kapłana. Sakrament ten dana osoba może przyjąć wielokrotnie, ilekroć nastąpi u niej znaczące pogorszenie stanu zdrowia (KKK 1515). Jeżeli choroba uniemożliwia spowiedź, łaską sakramentu, jako aktu Kościoła, któremu zostało powierzone zadanie rozwiązywania i związywania (por. Mt 18,18) jest także odpuszczenie grzechów.

Trzy sakramenty, namaszczenie, jako sakrament Ducha Świętego, udzielane razem z poprzedzającą je spowiedzią (= sakramenty uzdrowienia) i następującą po nim Eucharystią – są w pewnym sensie odpowiednikiem Sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Z reguły, w pierwszych wiekach Kościoła udzielano ich w następującej kolejności: w czasie Nocy paschalnej najpierw był chrzest, po którym następowało namaszczenie bierzmowania, a następnie ochrzczonych prowadzono na wspólną Eucharystię, włączając ich do wspólnoty Kościoła, jakby byli już w nowo odzyskanym raju.

Pogrzeb