Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu - 25.02.2024

sobota 24.02.2024

2. Dzisiaj przypada dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

3. Członków kręgu biblijnego zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej.

4. I piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 15.00 do 16.00 i 17.30 do 18.00. Droga krzyżowa dla dzieci o godzinie 16.00 a dla młodzieży i dorosłych  bezpośrednio po Mszy o godz. 18.00.

5. I sobota miesiąca. Od godziny 9.00 objazd chorych. O godz. 17.15 nabożeństwo w duchu fatimskim - 15 minut rozważania i Różaniec wynagradzający.

6. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00,  bezpośrednio po ich zakończeniu Msza Św. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00..

7. Pod chórem zostały wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Można ją składać podczas składki lub na konto parafialne. Ofiary do Grobu Pańskiego można składać w kopertach na tacę lub wrzucić do skarbonki w kaplicy adoracji przy Sercu Bożym,

8. W przyszłą niedzielę po mszy o godzinie 13.00 spotkanie z przedstawicielem Rycerzy Kolumba, którzy chcą przedstawić kim są i jak działają. Zapraszamy zainteresowanych tym tematem mężczyzn.

9. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki" z modlitewnikiem”5 minut z Bogiem”,  "Niedziela", "Gość Niedzielny" „ Misyjne Drogi”.

10. Do wieczności odszedł: +Tadeusz Nowak . Wieczny odpoczynek...

Caritas

Pragniemy,  aby w  parafii działał Zespół Caritas. Chcemy wyjść naprzeciw  różnorodnym potrzebom naszych parafian.

Idea i cele planowanych działań  zawarte są już w samej nazwie Caritas, która pochodzi od łacińskiego słowa carus i oznacza: drogi, kochany, miłujący, pełen miłosierdzia. Chcemy zatroszczyć się o osoby starsze, chore, niepełnosprawne, ubogie, samotne  i inne po rozpoznaniu ich potrzeb materialnych, a także duchowych.

Wszystkich, którzy chcą  podzielić się swoim czasem i sercem z tymi, którzy tego potrzebują i włączyć się w działania Caritasu, serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 29 lutego po wieczornej mszy świętej do salki  parafialnej JP2.