Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu - 10.12.2023

sobota 09.12.2023

2. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień po Mszach Św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 będą sprawowane Msze Św. roratnie z kazaniem dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę po wieczornej mszy spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w salce Jana Pawła II.

5. W salce św. Jana Pawła II można nabywać opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe w cenie: 10 zł i duże i kule w cenie: 20  zł. Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

6. Już w tym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie, w naszym mieście spowiedź całodniowa w naszej parafii 19 grudnia a w parafii NSPJ dzień wcześniej.

7. Duszpasterstwo Rodzin organizuje kursy i poradnię przedmałżeńską, ale zachęca do kontaktu także w razie pytań i problemów związanych z życiem rodzinnym. Szczegóły w gablocie ogłoszeń a także na naszej stronie internetowej.

8. Od 16 grudnia w naszej archidiecezji będziemy gościć relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. W pobliżu nas będą 19 grudnia w parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Buku a 20 grudnia w Wolsztynie w parafii św. Józefa(plakat w gablocie). Zachęcamy rodziny i małżonków oczekujących potomstwo i starających się o nie do nawiedzenia i modlitwy przy relikwiach.

9. NOK serdecznie zaprasza na tradycyjną Pastorałkę Nowotomyską, 17 grudnia o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej NOK-u. Wstęp wolny.

10. Za tydzień w niedzielę po mszach harcerze będą rozprowadzać „światło betlejemskie”.

11. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki",  "Niedziela", "Gość Niedzielny".