Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną - 27.04.2024

sobota 06.04.2024

2. Dzisiaj początek Tygodnia Miłosierdzia. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3. W poniedziałek obchodzimy przeniesioną ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W czasie wieczornej mszy będzie można składać deklaracje duchowej adopcji. Druki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy o zabranie i wypełnienie.

4. Członków kręgu biblijnego zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. wieczorną i po niej na spotkanie.

5. Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy podczas mszy w środę 10 kwietnia o godz. 18.00 za ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej z okazji kolejnej rocznicy tych wydarzeń. Po zakończeniu mszy zostaną złożone kwiaty oraz znicze przy Krzyżu Katyńskim i tablicy pamiątkowej.

6. W środę 10 kwietnia po wieczornej mszy w salce Jana Pawła II odbędzie się comiesięczne spotkanie członków i sympatyków Akcji K atolickiej.

7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.

8. W przyszłą niedzielę - Biblijną przypada początek Tygodnia Biblijnego i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tą niedzielę przypada także Święto Chrztu Polski.

9. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. O godzinie 14.00 dodatkowa msza w intencji niepełnosprawnych i ich rodzin.

10.  Nasze bezpośrednie przygotowanie do obchodów 100- lecia naszej parafii rozpoczniemy rekolekcjami od soboty 20 kwietnia do środy 24. Rekolekcje przeprowadzi ksiądz Krystian Sammler dyrektor wydziału duszpasterskiego naszej kurii. 1 maja planowany jest wyjazd do parafii Wytomyśl, z której powstało nasza parafia. Msza tam planowana jest na godzinę 17.00, po mszy wspólne spotkanie przy grillu. Chętnych na wyjazd zapraszamy do zapisu w zakrystii. Możliwość jest trojaka: pieszo, rowerem i autokarem.

11.  Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki", "Niedziela", "Gość Niedzielny" i „Misyjne Drogi”.