Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu - 17.03.2024

sobota 16.03.2024

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone przy parafii i za wszelkie dobro. Rodzinom i osobom samotnym, które złożyły daninę serdeczne Bóg zapłać. Taca gospodarcza wyniosła 5837 zł. Dzisiaj po mszach można nabyć ozdoby wielkanocne, które rozprowadzają nasi ministranci.

2. Od poniedziałku w naszym dekanacie rozpoczynają się spowiedzi przedświąteczne. W Nowym Tomyślu spowiedź w Wielki Poniedziałek w parafii NSPJ a u nas we Wielki Wtorek.

3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W piątek droga krzyżowa o godzinie 16.00 dla dzieci i po niej próba śpiewu dla dzieci I Komunijnych. O godzinie 19.00 serdecznie zapraszamy na drogę krzyżową ulicami miasta. Początek przy kościele  NSPJ.

5. Zbiórka ministrantów  w sobotę o godz. 10.00 w kościele. O godzinie 17.15 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy Św. w kościele.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę – palmową - podczas każdej Mszy Św. poświęcenia palm. O godzinie 11.00 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja do kościoła. Będzie można nabyć palmy wielkanocne wykonane własnoręcznie przez członków Akcji Katolickiej w sobotę przed wieczorną Mszą św. oraz niedzielę przed każdą Mszą św., przed kościołem, za dobrowolną ofiarę. Uzyskane środki zostaną przeznaczone  na odnowienie i wystrój salki bł. Edmunda Bojanowskiego, w ramach obchodów stulecia naszej parafii. Akcja Katolicka serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w akcję charytatywną Fundacji Redemptoris Missio” Opatrunek na ratunek”.

9. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 , bezpośrednio po ich zakończeniu Msza Św. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

10. Pod chórem zostały wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Można ją składać podczas składki lub na konto parafialne.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w kopertach na tacę lub wrzucić do skarbonki w kaplicy adoracji przy Sercu Bożym.

12. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki",  "Niedziela", "Gość Niedzielny", „Misyjne Drogi”.

13. W naszej wspólnocie powstała grupa Caritasu, którzy chcą włączyć się w pomoc rodzinom i osobą samotnym, dlatego wzorem lat ubiegłych w Wielką Sobotę przeprowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych. Dary będzie można składać przychodząc na święconkę.