Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą - 13.08.2023

sobota 12.08.2023

2. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP- Matki Bożej Zielnej. Msze tak jak w niedzielę wakacyjną. Msza wieczorna w poniedziałek z Wigilii Wniebowzięcia. Na każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po mszach  zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

W związku z rozmiarem zniszczeń i prośby o pomoc zbiórka ta będzie przeznaczona na Słowenie, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad.

3. W poniedziałek, 14 sierpnia przed mszą o godzinie 18.00 oraz we wtorek 15 sierpnia przed każdą mszą członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać przed kościołem za dobrowolną ofiarę, własnoręcznie wykonane wiązanki z kłosów zbóż, kwiatów i ziół. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie chrześcijan, którzy żyją w Ziemi Świętej, gdzie często są traktowani przez miejscowe władze jak obywatele drugiej kategorii co zmusza wielu z nich do wyjazdu z ojczystej Palestyny.

4. W niedzielę 20 sierpnia- gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2024. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.

5. Przypominamy o zapisach w zakrystii na wyjazd do Smolic na koronację obrazu Matki Bożej w dniu 9 września.

6. Nasze parafialne dziękczynienie za tego roczne zbiory odbędą się w niedzielę 3 września na mszy o godzinie 11.00.

7. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki",  "Niedziela", "Gość Niedzielny".

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: +Maria Bobkiewicz. Wieczny… .