Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę zwykłą

sobota 26.02.2022

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzisiaj i w Środę Popielcową po mszach zbiórka ofiar na Caritas jako nasza pomoc na Ukrainę.

3. W poniedziałek po mszy zapraszamy na spotkanie Krąg Biblijny.

4. W środę  - Popielec. Obowiązuje post ścisły dla wiernych od 18 do 60 roku życia - jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Wiernych od 14 do 18 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od postu nie ma dyspensy. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 16.00; 18.00. Nowenna do MBNP o godz. 17.45.  Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W okresie Wielkiego Postu składamy Daninę Diecezjalną w tym roku wynosi 1,70 od osoby - koperty wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Daninę można składać na ofiarę lub na konto parafialne.

5. W I czwartek na godzinę 17.30 zapraszamy na różaniec Towarzystwo Przyjaciół ASD.

6. W I piątek okazja do spowiedzi od godziny 15.00 do 16.00 i od 17.30 do 18.00.  Po wieczornej mszy zapraszamy młodzież na spotkanie w duszpasterstwie młodych.

7. Nabożeństwa pasyjne: w piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16.30 zapraszamy zwłaszcza dzieci I Komunijne; z udziałem młodzieży i dorosłych bezpośrednio po zakończeniu Mszy wieczornej; gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00 bezpośrednio po ich zakończeniu Msza Św. bez kazania. W Wielkim Poście nie będzie mszy niedzielnej o godzinie 18.00.

8. W I sobotę od godziny 9.00 objazd chorych z Komunią świętą.

9. Przypominamy o: obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

10. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki" z modlitewnikiem "5 minut z Bogiem", "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci, "Niedziela", "Gość Niedzielny".

11. Do wieczności odeszli:

+ Anna Puchalska,

+ Karol Osesiak,

+ Leopold Bujalski,

+Barbara Wolna (pog. we wtorek) .

Wieczny odpoczynek...