Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą

niedziela 14.02.2021

2. Dzisiaj zapraszamy dzieci niepełnosprawne wraz z rodzinami na Mszę Św. o godz. 14.00, która będzie sprawowana w ich intencji.

3. Dzisiaj taca przeznaczona jest na prace prowadzone przez Parafię.

4. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. W środę  - Popielec. Obowiązuje post ścisły dla wiernych od 18 do 60 roku życia - jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Wiernych od 14 do 18 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od postu nie ma dyspensy. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 16.00; 18.00. Nowenna do MBNP o godz. 17.45. Transmisje Mszy Św. na żywo na profilu YouTube u p. Organisty o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W okresie Wielkiego Postu składamy Daninę Diecezjalną w tym roku wynosi 1,70 od osoby- koperty wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Daninę można składać na ofiarę lub na konto parafialne.

6. Nabożeństwa pasyjne: w piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16.30 i 17.00, w najbliższy piątek zapraszamy na 16.30 dziewczynki z klasy IIIa ze Szkoły nr 1 a na 17.00 chłopców z klasy IIIa i IIId; z udziałem młodzieży i dorosłych bezpośrednio po zakończeniu Mszy wieczornej; gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00 bezpośrednio po ich zakończeniu Msza Św. bez kazania. Tegoroczne kazania pasyjne wygłosi ks. Bartłomiej Smoczyk wikariusz w parafii NSJ w Nowym Tomyślu. Wszystkie nabożeństwa pasyjne będą transmitowane na żywo na profilu YouTube u p. Organisty.

7. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabycia Zdrapki wielkopostnej za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wyjazd wakacyjny Służby liturgicznej jako pomoc w realizacji postanowień wielkopostnych.

8. Transmisje Mszy Św. na żywo z naszego kościoła w niedzielę o godz. 9.00 i 13.00 na profilu Youtube u p. Organisty oraz o godz. 11.00 w Nowotomyskiej Telewizji Kablowej.

9. Przypominamy o: limicie osób, które  mogą uczestniczyć w liturgii w kościele; o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

10. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki", "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci, "Niedziela", "Gość Niedzielny".

11. Do wieczności odeszli:

+ Grażyna Ślusarz,

+ Jan Pośpiech,

+ Marta Grabowska (pog. w pon)

Wieczny odpoczynek...