Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkiego Postu - Niedzielę Palmową.

niedziela 28.03.2021

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone przy parafii i za wszelkie dobro oraz złożoną daninę diecezjalną. Zbiórka na Fundusz Obrony Życia wyniosła 192 zł.

2. Gorzkie żale dzisiaj o godz. 15.00, bezpośrednio po ich zakończeniu Msza Św. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

3. Spowiedź wielkopostna: od poniedziałku do środy od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00.

4. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w Wielką Środę od godz. 14.00 do 18.00. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nieczynne.

5. Zbiórka wszystkich ministrantów przed Triduum Paschalnym w kościele: w Wielką Środę po Mszy Św. wieczornej; w Wielki Piątek o godz. 17.00 i po Liturgii.

6. Triduum Paschalne:

a).  Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

·  Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

·  Adoracja Chrystusa w ciemnicy do godz. 21.00.

b)  Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa.

·  Obowiązuje post ścisły dla wiernych od 18 do 60 roku życia – jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Wiernych od 14 roku życia do końca życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od postu nie ma dyspensy.

·  Droga krzyżowa o godz. 15.00

·  Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18.00

·   Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim do godz. 21.00.

c). Wielka Sobota – zachęta do zachowania postu jakościowego czyli wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

·  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 19.45.

· Święcenie potraw przy ołtarzu polowym na zewnątrz od godz. 11.00 do 16.00 co 30 minut. O godz. 10.45 transmisja święconki na profilu YouTube u p. Organisty z kościoła.

Święcenie potraw w Sękowie o godz. 15.00 przy Świetlicy  wiejskiej. Święcić będzie ks. Proboszcz z Jastrzębska.

·   Msza Św. Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec.

d). Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Św. o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 13.00

e). Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. według porządku niedzielnego. Zbiórka do puszek po Mszach Św. na WT UAM, KUL i szkoły katolickie Archidiecezji Poznańskiej.

7. Wszystkie celebracje Triduum Paschalnego będą transmitowane na profilu YouTube u p. Organisty i Nowotomyskiej Telewizji Kablowej.

8. Pod chórem zostały wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Można ją składać podczas składki lub na konto parafialne.

9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w kopertach na tacę lub wrzucić do skarbonki w kaplicy adoracji przy Sercu Bożym.

10. Przypominamy o: limicie osób, które  mogą uczestniczyć w liturgii w kościele; o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych.

11. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki", "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci, "Niedziela", "Gość Niedzielny".

12.  Do wieczności odeszli:

+ Krystyna Dzikowska,

+ Zenon Rydlewski,

+ Adam Kobiński,

+ Ewa Tylkowska (pog. w pon.).