Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

niedziela 04.04.2021

1. Z okazji Świąt Wielkanocnych na czas świętowania życzymy Parafianom i miłym Gościom wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności, jak również pięknych chwil miłością płynącą od Chrystusa Zmartwychwstałego. Szczęść Boże!

2. Dzisiaj Msze Św.: o godz. 6.00; 9.00, 11.00, 13.00.

3. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. według porządku niedzielnego. Zbiórka do puszek po Mszach Św. na WT UAM, KUL i szkoły katolickie Archidiecezji Poznańskiej.

4. Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

6. W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Akcja Katolicka zaprasza do łączenia się we wspólnej modlitwie podczas Mszy św. w niedzielę 11 kwietnia o godz. 11.00 za ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej z okazji kolejnej rocznicy tych wydarzeń. Po zakończeniu Mszy św. delegacja złoży kwiaty i znicze pod krzyżem i tablicą pamiątkową.

7. Przypominamy o: limicie osób, które  mogą uczestniczyć w liturgii w kościele; o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych.

8. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki", "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci, "Niedziela", "Gość Niedzielny".

9. Dziękuję: za ofiary składane na Daninę Diecezjalną oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia: p. Tomkowi Fabianowi; całej Służbie Liturgicznej; nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św.; członkom Akcji Katolickiej przedstawicielom grup parafialnych za życzenia w Wielki Czwartek; Paniom za posprzątanie kościoła; Pani Oli Antoniewicz-Kaszczyńskiej, pani Eli Dzierżyńskiej i panu Zbyszkowi Pawelcowi: za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekoracji świątecznej; – serdeczne Bóg zapłać.

10. Do wieczności odeszli:

+Maria Wróblewicz,

+ Czesława Pakuła,