Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

niedziela 20.12.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone przy parafii i za wszelkie dobro. Taca gospodarcza wyniosła 3110 zł. i 30 gr.

2. Od poniedziałku do środy o godz. 18.00 będą sprawowane Msze Św. roratnie z kazaniem dla dzieci transmitowane na profilu Facebook  u p. Organisty.

3. W poniedziałek i wtorek okazja do spowiedzi od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 18.30 do 19.30, w środę od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 17.30 do 18.00, w czwartek od 6.30 do 7.00. W środę okazja do spowiedzi po wieczornej mszy w parafii Serca Jezusowego, wszystkich kapłanów z obu parafii.

4. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu jedynie w środę od godz. 15.00 do 17.00.

5. W środę 23.12 zapraszamy czcicieli św. o. Pio na wspólną modlitwę o godz. 17.30.

6. W czwartek przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycyjnej postnej wieczerzy wigilijnej. Msze Św. Pasterskie o godz. 22.00 i o godz. 24.00.

7. W Boże Narodzenie Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Wszystkie Msze Św. Pasterskie i w I Święto będą transmitowane na profilu Facebook u p. Organisty.

8. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W sobotę święto św. Szczepana – porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Msza Św. wieczorna będzie odprawiana z formularza niedzielnego. Transmisja Mszy Św. na żywo o godz. 9.00 i 13.00 na profilu Facebook u p. Organisty. Taca przeznaczona będzie na KUL, Szkoły katolickie naszej Archidiecezji i WT UAM.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

11. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi, Józefa oraz Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 nastąpi obrzęd błogosławieństwa małych dzieci oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

12. Od świąt Bożego Narodzenia będą do zabrania z bocznej kaplicy kościoła  korony na spacer Orszakowy do którego zachęcamy w uroczystość Trzech Króli.

13. Nasza Parafia włączą się w inicjatywę Orszakowy Challenge Kolędowy. Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali 5 kolejnych rodzin do wyzwania. Sposób wykonania jest dowolny. Nagranie umieszczamy na Facebooku z opisem hashtag #OTK2021.

14. Po Mszach niedzielnych w salce św. Jana Pawła II można nabywać opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe w cenie: 7 zł i duże w cenie: 15.50 zł. Wychodząc z kościoła ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz kredę i kadzidło na Trzech Króli za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wyjazd wakacyjny dla służby liturgicznej.

15. W kościele może uczestniczyć w liturgii 25 osób. Przypominamy o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

16. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki", "Niedziela", "Gość Niedzielny".

17.  Do wieczności odeszli:

+ Czesław Szmyt,

+ Zdzisława Marcinkowska,

+ Stanisław Bąbelek,

+ Ewa Marczak,

+ Piotr Mrozik,

+ Czesław Pęczkowski (pog. w poniedziałek),

+ Aleksander Klimko (pog. we  wtorek),

+ Małgorzata Rzeszowska (pog. we wtorek),

+ Edward Tyrchan (pog. w środę)

Wieczny odpoczynek...