Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę adwentu

niedziela 06.12.2020

2. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. We wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 godzina łaski. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace prowadzone przez Parafię.

5. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 będą sprawowane Msze Św. roratnie z kazaniem dla dzieci. Wszystkie roraty będą transmitowane poprzez profil Facebook u p. Organisty.

6. W salce św. Jana Pawła II można nabywać opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe w cenie: 7 zł i duże w cenie: 15.50 zł. Wychodząc z kościoła ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny, kredę i kadzidło na Trzech Króli za dobrowolną ofiarę przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla służby liturgicznej.

7. Już dzisiaj podajemy informację dotyczącą tegorocznej spowiedzi adwentowej: ze względu na zaistniałe warunki nie może być tradycyjnej spowiedzi, dlatego też od 14 grudnia do 19 grudnia codziennie rano pół godziny a wieczorem godzinę przed mszą okazja do spowiedzi. A 21 i 22 grudnia godzinę po mszy wieczornej.

8. W kościele może uczestniczyć w liturgii 25 osób. Przypominamy o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

9. Transmisje Mszy Św. na żywo z naszego kościoła w niedziele o godz. 9:00 i 13:00 poprzez profil Facebook p. Organisty.

10. W związku z pandemią i obostrzeniami z nią związanymi Orszak Trzech Króli nie odbędzie się w formie tradycyjnej. Zachęcamy jednak by uczcić Objawienie Pańskie rodzinnie, dlatego też od Wigilii do 2 lutego zapraszamy do domowego, wspólnego kolędowania. 6 stycznia po mszy o 11.00 w naszym kościele będzie można uczestniczyć w koncercie kolęd w wykonaniu Ogniska Muzycznego, a po południu tego dnia- by tradycji uczynić zadość, zapraszamy do Orszakowego Rodzinnego Spacerowania, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji Orszaku Trzech Króli już niedługo będą na plakatach i w ogłoszeniach parafialnych.

11.Polecamy prasę katolicką: "Niedziela", "Gość Niedzielny" oraz kalendarze na 2021 rok.

12.Do wieczności odeszli:

+ Joanna Stachecka,