Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

niedziela 21.02.2021

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone przy parafii i za wszelkie dobro. Taca gospodarcza wyniosła 3205 zł a na Caritas w Popielec 699 zł..

2. Jutro przypada święto Katedry św. Piotra.

3. We wtorek zapraszamy czcicieli św. o. Pio na wspólną modlitwę o godz. 17.30.

4. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy na Mszę Św. w sobotę o godz. 16.00 po niej spotkanie formacyjne w kościele.

5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy Św. w kościele.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”

8. Nabożeństwa pasyjne: w piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16.30  i 17.00, na godzinę 16.30 zapraszamy chłopców z IIIb ze Szkoły nr 1 a na 17.00 dziewczynki z IIIb i dzieci z Arki; z udziałem młodzieży i dorosłych bezpośrednio po zakończeniu Mszy wieczornej; gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00 bezpośrednio po ich zakończeniu Msza Św. bez kazania. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Wszystkie nabożeństwa pasyjne - tylko Gorzkie Żale - są transmitowane na żywo na profilu YouTube u p. Organisty.

9. Pod chórem zostały wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Można ją składać podczas składki lub na konto parafialne.

10. Transmisje Mszy Św. na żywo z naszego kościoła w niedzielę o godz. 9.00 i 13.00 na profilu Youtube u p. Organisty oraz o godz. 11.00 w Nowotomyskiej Telewizji Kablowej.

11. Przypominamy o: limicie osób, które  mogą uczestniczyć w liturgii w kościele; o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

12.  Polecamy prasę katolicką:

- ”Przewodnik Katolicki”,

- "Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci,