Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę adwentu

niedziela 29.11.2020

2. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 będą sprawowane Msze Św. roratnie z kazaniem dla dzieci. Wszystkie roraty będą transmitowane poprzez profil Facebook u p. Organisty. Osoby uczestniczące w roratach w kościele zachęcamy do przyniesienia lampionów. Ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie losowania figurek. Wszystkich zachęcamy do wykonywania dobrych uczynków – w tym roku wyjątkowo prosimy o nie przynoszenie serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami.

3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Grabański. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania grup do bierzmowania w formie zdalnej. Klasy siódme dziewczyny i chłopcy we wtorek o godz. 18.45. Klasy ósmy dziewczyny i chłopcy we wtorek o godz. 19.15. Transmisja na profilu Facebook u p. Organisty. Link zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii. Kandydatów do bierzmowania prosimy do końca listopada o przekazanie deklaracji kandydata.

5. I czwartek miesiąca – misyjny Dzień Kapłanów. O 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową Towarzystwo Przyjaciół ASD.

6. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 15.30 do 16.00 i 17.30 do 18.00. O godz. 16.00 dodatkowa Msza Św.

7. I sobota miesiąca. Nie będzie obchodu chorych. O godz. 17.15 nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim 15 minut rozważania, różaniec i Msza Św.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. W salce św. Jana Pawła II można nabywać poświęcone opłatki  oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe w cenie: 7 zł i duże w cenie: 15.50 zł. Ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, kredę i kadzidło na Trzech Króli za dobrowolną ofiarę.  Ofiary za sianko i zestaw na Objawienie Pańskie zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla służby liturgicznej.

10. W kościele może uczestniczyć w liturgii 25 osób. Przypominamy o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

11. Transmisje Mszy Św. na żywo z naszego kościoła w niedziele o godz. 9:00 i 13:00 poprzez profil Facebook p. Organisty.

12. Polecamy prasę katolicką:

- "Przewodnik Katolicki" z modlitewnikiem”5 minut z Bogiem,

- "Niedziela",

- "Gość Niedzielny"z kalendarzem na 2021r,

- kalendarze na 2021r. z naszego Archiwum diecezjalnego.

13. Do wieczności odeszli:

+ Agnieszka Gabrusewicz