Ul. Piłsudskiego 33  (61) 44-224-65   biuro@parafia-nmp.pl A A A

Ogłoszenia na I Niedzielę po Bożym Narodzeniu. Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

niedziela 27.12.2020

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone przy parafii i za wszelkie dobro. Dziękujemy za życzenia świąteczne i wszelkie przejawy życzliwości.

2. W bocznej kaplicy kościoła można zabrać korony na rodzinny spacer Orszakowy do którego zachęcamy w uroczystość Trzech Króli.

3. Nasza Parafia włączą się w inicjatywę Orszakowy Challenge Kolędowy. Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali 5 kolejnych rodzin do wyzwania. Sposób wykonania jest dowolny. Nagranie umieszczamy na Facebooku z opisem hashtag #OTK2021.

4. W poniedziałek przypada święto Św. Młodzianków.

5. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego a następnie Msza Św. dziękczynna transmitowana na profilach Facebook i Youtube u p. Organisty (Tomasz Fabian)

6. W piątek przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój, I piątek miesiąca. Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 13.00, 18.00.  Spowiedź Św. bezpośrednio przed Mszami. Transmisje  Mszy Św. na żywo na profilu Facebook u p. Organisty o godz. 13.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Św. zostanie odśpiewany hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź. Za jego pobożne i publiczne odśpiewanie można dostąpić odpustu zupełnego.

7. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. I sobota miesiąca. Nie będzie obchodu chorych. Do chorych udajemy się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia po indywidualnym wezwaniu zgłoszonym na probostwie lub w biurze parafialnym. O godz. 17.15 nabożeństwo wynagradzające w duchu fatimskim 15 minut rozważania, różaniec i Msza Św.

9. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę i sobotę.

10. Wychodząc z kościoła ministranci rozprowadzają kredę i kadzidło na Trzech Króli za dobrowolną ofiarę.

11. Informujemy, że w Nowotomyskiej Telewizji Kablowej będzie transmitowana na żywo Msza Św. z naszego kościoła w niedzielę o godz. 11.00.

12. W kościele może uczestniczyć w liturgii 25 osób. Przypominamy o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu.

13. Polecamy prasę katolicką: "Przewodnik Katolicki", "Mały Gość Niedzielny" dla dzieci, "Niedziela"w cenie 10zł., "Gość Niedzielny" podwójny numer- 10zł.

14. Do wieczności odeszli:

+ Helena Tratwal (pog. we wtorek),

+ Wojciech Haładuda (pog. w poniedziałek).

Wieczny odpoczynek...