Pierwsza Komunia Święta

sobota, 15-05-2021

Informacje.

Drogie Dzieci, zaraz po waszym urodzeniu rodzice i chrzestni prosili dla was o chrzest święty i zobowiązali się, że wychowają was w wierze i nauczą tak żyć, jak przystoi dzieciom Bożym. Teraz nadeszła chwila w waszym życiu, abyście same wyznały wiarę i wyrzekły się zła. Uczyńcie to przy zapalonej świecy paschalnej, od której wasz ojciec chrzestny zapalił dla was świecę chrzcielną. Teraz uczyni to wasz tata.

A zatem pytam każdego z was:

K. Czy wyrzekasz się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych?

W. Wyrzekam się.

K. Czy wyrzekasz się wszystkiego, co prowadzi do zła, aby cię grzech nie opanował?

W. Wyrzekam się.

K. Czy wyrzekasz się szatana, który jest głównym sprawcą grzechu?

W. Wyrzekam się.

K. Czy wierzysz w Boga Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi?

W. Wierzę.

K. Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, narodzonego z Maryi Dziewicy, umęczonego i pogrzebanego, który powstał z martwych i zasiada po prawicy Ojca?

W. Wierzę.

K. Czy wierzysz w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, obcowanie Świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i życie wieczne?

W. Wierzę.

K. A teraz, Drogie Dzieci, w tej uroczystej godzinie Pierwszej Komunii Świętej, złóżcie Panu Jezusowi również wasze przyrzeczenia.

K. Czy przyrzekasz wyznana tu przed chwilą wiarę na zawsze zachować?

W. Przyrzekam.

K. Czy przyrzekasz kierować się w życiu przykazaniami Bożymi i kościelnymi?

W. Przyrzekam.

K. Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

W. Amen.