Komunia Wielkanocna przedłużona do 14 września

sobota, 29-05-2021

Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzję o przedłużeniu okresu przyjęcia przez wiernych na terenie Archidiecezji Poznańskiej wielkanocnej Komunii Świętej do święta Podwyższenia Krzyża, tj. do 14 września 2021 r.

Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego przykazanie kościelne drugie ("Przynajmniej raz w roku spowiadać się") i trzecie ("Przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąć") określa minimum w przystępowaniu do sakramentu pojednania i w przyjmowaniu Ciała i Krwi Pańskiej w związku ze świętami wielkanocnymi, źródłem i ośrodkiem liturgii chrześcijańskiej (KKK 2042).