Ogłoszenia duszpasterskie 9.12.2018

2 NIEDZIELA ADWENTU

1.       Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone  na prowadzone prace przy naszej parafii i za wszelkie dobro.
  2. Adwent to czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkie dzieci na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  3. We wtorek o godz.19:00 zapraszamy do salki Jana Pawła II, na  kolejne organizacyjne spotkanie, dotyczące Orszaku Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc.
  4. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjum przygotowujących do sakramentu bierzmowania, na kolejną katechezę w najbliższą środę o godz. 18:00 Msza św. i spotkanie. Prosimy o obecność na Mszy św., która jest obowiązkowa.
  5. W piątek o godz. 19.30 adwentowe czuwanie dla młodzieży z okazją do spowiedzi św. w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców dzieci niepełnosprawnych  na Mszę św. o godz. 14.00, która  zostanie odprawiona w ich intencji.
  7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek 18.12.2018.
  8. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przeprowadza akcję charytatywną - Tytka Miłosierdzia. Torby papierowe znajdują się pod chórem. Torby z pożywieniem można składać od dzisiaj  (9.12.2018) przed lub po każdej Mszy św. w salce św. Jana Pawła II.
  9. W burze parafialnym i w zakrystii można nabyć poświęcone opłatki, a także wigilijne świece Caritas duże po 13 zł., małe po 6 zł.
  10. Tak jak w ubiegłym roku, tak i teraz  zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Dzieci rozprowadzać będą własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Pieniądze w ten sposób uzyskane przeznaczone będą na wyjazd letni. Warto też dodać, że będzie można nabyć ozdoby, które nie są w jakiś sposób przystrojone. Można je samodzielnie ozdobić i tym samym spędzić czas z bliskimi. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji.
  11. W dniach 17 - 28 lipca 2019 roku organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Szczegółowe informacje w gablotce przy kościele.
  12. Zapraszamy na koncert najpiękniejszych kolęd z całego świata pt. BETLEJEM W POLSCE, który odbędzie się w Poznaniu w hali Arena 9 stycznia 2019 r. Dziesiątki tysięcy ludzi w 14 miastach usłyszą program złożony z kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu znakomitych artystów. Bilety, cegiełki są do nabycia w zakrystii w cenie 20 i 50 zł w ten sposób pomagamy w akcjach charytatywnych Caritas
  13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz pomocy Kościołowi na wschodzie.
POLECAMY PRASĘ KATOLICKĄ

„Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci, „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Miłujmy się”

W UBIEGŁYM TYGODNIU ODESZLI DO WIECZNOŚCI

śp. Wiesław Barwiński