Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace prowadzone przy parafii i za wszelkie dobro.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św. Wieczorną.
  3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.
  4. W czwartek 4 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
  6. W I piątek spowiedź św. od godz. 15.00 – 16.00, o godz. 16.00 Msza św., a potem adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00 Msza św.
  7. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz.17.15 - 15 minut rozważania, Różaniec i godz. 18 00 Msza św.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.
  9. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania informujemy, że Bierzmowanie będzie miało miejsce w późniejszym terminie. Młodzież zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożoną danin diecezjalną. Można ją jeszcze składać w kopertach w czasie składki albo biurze parafialnym.

Dyspensa

Do niedzieli 31 maja br. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej udzielona wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej. Od niedzieli 7 czerwca obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:

• osób w podeszłym wieku,
  • kobiet w stanie błogosławionym,
  • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
  • osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

Zachęcam usilnie wiernych do udziału w Mszach Świętych oraz do korzystania z sakramentu pokuty.

Czas Komunii Wielkanocnej

Przedłużam czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcam gorąco Archidiecezjan, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św. Kapłanów proszę o stworzenie szerokich możliwości przystąpienia do spowiedzi.

Jeśli chorzy wyrażają taką wolę, możliwe jest odwiedzanie ich z sakramentami świętymi. Chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub w zakrystii.

POLECAMY PRASĘ KATOLICKĄ

"Przewodnik Katolicki", "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci, "Niedziela", "Gość niedzielny".

W UBIEGŁYM TYGODNIU ODESZLI DO WIECZNOŚCI

śp. Cezary Henryk Kania - pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00