Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.      Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone w parafii i za wszelkie dobro.
 2. W tym tygodniu rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.
 3. W środę popielcową Msze św. z obrzędem poświęcenia i posypania popiołem o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Obrzęd ten jest wyrazem naszej gotowości do podjęcia pokuty i nawrócenia.
 4. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ograniczeniu ilości pożywienia do jednego posiłku do syta i dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.
 5. Od Środy Popielcowej 26.02.2020 rozpoczyna się także czas Komunii św. wielkanocnej (zarazem też spowiedzi), który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca 2020 włącznie.
 6. W środę popielcową po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 7. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 dla wszystkich, w tym młodzieży, po Mszy św. wieczornej.
 8. Na Drogę Krzyżową na godz.16.00 zapraszamy wszystkie dzieci. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które w maju przystąpią w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej.
 9. Już dziś informujemy, że próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczniemy po Drodze Krzyżowej dla dzieci.
 10. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, po nich Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej w soboty Wielkiego Postu (29 lutego, 14 marca, 21 marca i  28 marca) 2020 r. o godz. 17.15.
 12. Chłopców z klas VII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 2.03 o godz. 17.15 do salki św. Jana Pawła II, następnie na Mszę Św. Chłopców z klas VIII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek 2.03 na Mszę Św. o godz. 18.00, następnie do salki św. Jana Pawła II na spotkanie formacyjne. Dziewczyny z klas VII przygotowujące się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę 4.03 o godz. 17.15 do salki św. Jana Pawła II, następnie na nowennę. Dziewczyny z klas VIII przygotowujące się do bierzmowania zapraszamy w środę 4.03 na Mszę Św. o godz. 18.00, następnie do salki św. Jana Pawła II na spotkanie formacyjne. Dorosłych, którzy nie ukończyli katechezy szkolnej bądź nie przystąpili do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę 4.03 o godz. 19.15 do salki św. Jana Pawła II.
 13. Krąg biblijny odbędzie się w poniedziałek 2.03 po Mszy Św. wieczornej w salce św. Jana Pawła II.
 14. Każdy wierny - w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Daninę można składać w kopertach w czasie składki albo w biurze parafialnym. Koperty wyłożone są pod chórem.
 15. W ramach dobrego przeżycia Wielkiego Postu wychodząc z kościoła można nabyć u ministrantów za dobrowolną ofiarą "Zdrapkę Wielkopostną" z konkretnym jednym zadaniem na każdy dzień. Jest to prosta forma realizacji postanowień wielkopostnych w oparciu o nauczanie papieża Franciszka. Ofiary za "Zdrapkę" przeznaczone będą na wyjazd wakacyjny ministrantów.
 16. Nasza Parafia organizuje wyjazd dla dzieci w terminie 29.06 - 3.07 do m.in. Wieliczki, Rabki Zdrój, Zakopanego. Koszt 710 zł. Zapisy do końca lutego u ks. Tomasza. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się na stronie internetowej Parafii i w gablocie ogłoszeń.   
 
POLECAMY PRASĘ KATOLICKĄ

"Przewodnik Katolicki" z modlitewnikiem "5 minut z Bogiem", "Mały Przewodnik Katolicki" dla dzieci, "Gość niedzielny", "Niedziela". Do nabycia pomocnik wielkopostny "40 dni z Bogiem". Cena 3 zł.

 

W UBIEGŁYM TYGODNIU ODESZŁY DO WIECZNOŚCI

śp. Elżbieta Klimko - pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00

śp. Wioletta Rybińska - pogrzeb w piątek o godz. 11.00

     Wieczny odpoczynek....