Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1.        Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone  na prowadzone prace przy naszej parafii i za wszelkie dobro.                                       
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 /szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św./ Po Drodze Krzyżowej próba śpiewu. Dla wszystkich po Mszy św. wieczornej /szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania/.
 3. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę o godz. 15.00, po nich Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przeżywamy ją jako Dzień Świętości Życia. Modlić się będziemy o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Będzie można  także podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Te osoby, które pragną włączyć się w to dzieło, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Deklaracje będą wyłożone na stoliku pod chórem, które wypełnione złożymy w darze ołtarza. Proszę przynieść świece.
 5. Jutro zbiórka przed kościołem do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 6. W środę zapraszamy na nowennę i Mszę św. o godz. 18:00 młodzież z klas VII szkoły podstawowej, będzie to kolejne spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania. Obecność na nowennie, Mszy św. i spotkaniu obowiązkowa.
 7. Od czwartku do piątku, w naszym kościele parafialnym, odbędzie się druga część rekolekcji dla młodzieży z szkół średnich i zawodowych. Program został podany w szkołach należących do naszej parafii. Zapraszamy młodzież do przeżycia tego czasu z Bogiem i drugim człowiekiem.
 8. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają do wspólnej modlitwy Koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Koronka będzie odmawiana w soboty Wielkiego Postu 2019 r. 30 marca, 13 kwietnia o godz. 17.15 zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.
 9. W przyszłą niedzielę 31.03. po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na spotkanie członków Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn oraz kandydatów pragnących włączyć się do Żywego Różańca.
 10. Uwaga! Odwiedziny Chorych w sobotę 6 kwietnia, są to już odwiedziny przedświąteczne, dlatego prosimy zgłaszać Chorych w biurze parafialnym do środy 3 kwietnia.
 11. Katecheza dla dorosłych przygotowującą do bierzmowania, uwaga - tylko tych, którzy nie byli na pierwszym spotkaniu w marcu. Prosimy o obecność tych wszystkich dorosłych, którzy chcieliby jeszcze w maju przystąpić do bierzmowania w naszej parafii. Po tym spotkaniu zamykamy listę dorosłych kandydatów.
 12. Zapraszamy do przeżycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - 5 kwietnia po Mszy św. w kościele NSPJ w Nowym Tomyślu o godz. 20:00, są dwie trasy do Lwówka lub do Rokitna. Szczegóły na plakacie, zapisy na stronie internetowej.
 13. Każdy wierny - w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Daninę można składać w kopertach w czasie składki albo w biurze parafialnym. Koperty wyłożone są pod chórem i przy ołtarzy Serca Pana Jezusa. 
POLECAMY PRASĘ KATOLICKĄ

„Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci, „Gość niedzielny”, „Niedziela”. Parafialna gazetka "Porta Coeli".

 

W UBIEGŁYM TYGODNIU ODSZEDŁ DO PANA

śp. Andrzej Rościszewski - pogrzeb we wtorek o godz. 11.00

     Wieczny odpoczynek...